İstanbul Haberleri

ABD’de protestolarda koronavirüse yakalandılar

ABD’de protestolarda koronavirüse yakalandılar
240 views
06 Haziran 2020 - 19:11

ABD’de başlayan protestolara katılanlar arasında koronavirüse yakalananların bulunduğu açıklandı.
ABD’de siyahi Amerikalı George Floyd’un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından başlayan protestolar devam ediyor. Yetkililer, protestoların, salgının tekrar büyümesine neden olmasından endişeleniyor.

New York Times’ın haberine göre, şimdiye kadar herhangi bir kentte protestolar nedeniyle salgının yeniden büyüdüğü görülmese de gösterilerde yer alan bazı kişiler virüse yakalandı.

Belirti göstermedi”

Kansas eyaletinin Lawrence kentinde, geçen hafta sonu protestolara katılan ve maske takmayan bir kişinin dün test sonucu pozitif çıkarken, Georgia’da da Maria Parker isimli bir kişiye COVID-19 bulaştı.

Parker, test sonucu pozitif olmasına rağmen virüsün belirti göstermediğini belirterek, kendisiyle görüşen kişilerden test yaptırmalarını istedi.

Gösterilere katılanlardan test yaptırmaları talep edildi

Ohio’nun Columbus kentinde 27 Mayıs’ta protestolara katılan bir kişiye COVID-19 bulaşırken, Oklahoma’da da gösterilere giden bir futbol oyuncusuna maske takması ve gerekli önlemleri almasına rağmen COVID-19 bulaştı.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi Direktörü Robert Redfield, ülkede siyahi George Floyd’un polis şiddetiyle öldürülmesinin ardından düzenlenen protestoların salgınının yayılmasına yol açabileceği endişesini söyledi.

New York Valisi Andrew Cuomo başta olmak üzere birçok eyalette yetkililer, gösterilere katılanlardan test yaptırmalarını ve kendilerini karantinaya almalarını istemişti.
KAYNAK:TRT HABER

Copyright © 2020 istanbuldemeci.com - Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.