İstanbul Haberleri

Akçakale Belediyesinden kardeşe kıyak

Akçakale Belediyesinden kardeşe kıyak
117 views
16 Ekim 2020 - 10:14

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın ilçede bulunan kardeşinin evinin bahçesini adeta bir park alanına çevirdiği iddia edildi.
Kulislerde dolaşan söylentilere göre Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın belediyenin imkanlarını kullanarak kardeşinin evine parke taşı döşeyip park alanı kurdurduğu iddia edildi.
İddialara göre Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın belediyenin imkânlarını kardeşi için kullandığını iddia eden isim ise CHP İstanbul Milletvekili Şanlıurfalı Mahmut Tanal oldu. Tanal, sosyal medya hesabında yayınladığı mesajında;
“Belediye, kamuya açık alanda çevre düzenlemesi, park mı yapıyor? Yoksa belediye imkanlarıyla AKP’li Akçakale Belediye Başkanı’nın kardeşinin evinin bahçesi mi düzenleniyor?
Kilitli parke taşı, oturma bankları, oyun parkı grubu. Ayrıca elinde fırçayla çalışan kişi belediye personeli mi? Ak belediyeler çalışıyor!” ifadelerine yer verdi. Bu iddiaların ardından Urfa’da tepkiler çığ gibi büyürken, iddiaların hedefi olan Başkan Yalçınkaya’dan herhangi bir açıklama gelmedi.

Copyright © 2020 istanbuldemeci.com - Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.