İstanbul Haberleri

BİREYSEL EMEKLİLİK REKOR KIRACAK

BİREYSEL EMEKLİLİK REKOR KIRACAK
201 views
15 Şubat 2022 - 11:52

Başka ülkede yok

OSG Sigorta Genel Müdürü Mehmet DAŞTAN,  “BES, yeni düzenlemelerle birlikte tasarrufun merkezi haline geliyor. Toplam katılımcı sayısının 18 milyona, toplam fon büyüklüğünün ise 600 milyar liraya ulaşması bekleniyor.
Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu’ndaki değişikliklerin Meclis’te kabul edilmesiyle, sistemde bulunan ve sisteme yeni katılma hakkı elde eden vatandaşlara sunulan önemli fırsatlara değindi. Bireysel emeklilik sisteminin (BES) bütünsel yapıya kavuşarak tasarrufun merkezi haline geldi.
“Bireysel Emeklilik Sistemi’nin (BES) önümüzdeki dönemde yakalayacağı büyüme ivmesindeki en önemli itici güçlerden biri hiç kuşkusuz ki, yüzde 30’a çıkarılan devlet katkısı olacak. Bu desteği arkamıza alarak, BES’teki sürdürülebilir gücümüzü bu yıl da devam ettireceğiz” Hiçbir finansal enstrümanın yıllık yüzde 30 sabit getiri sağlamıyorken; yeni düzenleme sayesinde BES birikimleri bu güvenceye kavuşmuş oldu. OSG Sigorta olarak sektörümüzü daha da büyütmek için şimdi sıra bizde. Bu paralelde 2022’de de BES’teki gücümüzü devam ettirerek sektörümüze yön vermeyi sürdüreceğiz.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Copyright © 2020 istanbuldemeci.com - Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.