İstanbul Haberleri

AK PARTİ’ NİN YILDIZLARINDAN FERUDUN CEVAHİROĞLU’ DA CHP’ DEN ADAY ADAYI.

AK PARTİ’ NİN YILDIZLARINDAN FERUDUN CEVAHİROĞLU’ DA CHP’ DEN ADAY ADAYI.
61 views
28 Mart 2023 - 10:49

Ülkemiz ‘de 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine katılacak partilerden Milletvekilliği aday adaylık başvuruları yapıldı ve isimler belli olmaya başladı.
Ak Parti Hükümetleri’ ne yakınlığı ile bilinen Uluslararası Girişimci, Ünlü İş Adamı Ferudun Cevahiroğlu’nun 14 Mayıs’ ta yapılacak milletvekilliği seçimlerinde, Cumhuriyet Halk Partisi’ nden, memleketi Kahramanmaraş ‘tan milletvekili aday adayı olduğu açıklandı.

Türkiye’ nin iki büyük kuruluşu Gençlik ve Spor Konfederasyonu (GESKON) ve Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) kuruluşlarının Genel Başkanlığı’ nı yapan Ferudun Cevahiroğlu, 16 yıldır birlikte çalıştıği Ak Parti ile yollarını neden ayırdı?

TÜRKİYE İLE DÜNYA DEVLETLERİ ARASINDA EKONOMİK İŞBİRLİĞİ ANLAŞMALARI YAPTI.

Ferudun Cevahiroğlu, Genel Başkanlığını yaptığı Sanayi Ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) kuruluşu çatısı altında, Ak Parti Hükümetleri döneminde, özellikle son 4 yılda , Arap, Afrika, Asya, Avrupa ve Latin Amerika Ülkeleri ile Türkiye arasında ve bu devletlerin Ankara Büyükelçilikleri ve Uluslararası toplumun küresel güçleri Arap Birliği, Afrika Birliği, Avrupa Birliği,Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı ( TÜRKSOY) işbirliği ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin destek ve katkılarıyla, ekonomik işbirliği anlaşmaları imzaladı.

Ferudun Cevahiroğlu Türkiye ile 160 dünya devleti arasında İş Forumu Konferansları, Ekonomik İşbirliği Toplantıları yaptı. Dünya’nın 160 devletinin karşısında, Türk Şirketleri’ ni temsil etti. Uluslararası toplantılarda Türkiye’ yi temsilen yapmış olduğu açılış konuşmalarında, daima Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iktidari dönemindeki başarılarına değindi. Ak Parti iktidarı dönemlerinde yıldızı parlayan gençler arasında yerini aldı.

Ankara’da ki pozisyonu ve konumu gereği bütün siyasi partilerle ve liderleriyle en üst düzeyde ilişkiler kurdu. Son 15 yıldır her dönem, birçok siyasi partiden seçim dönemlerinde teklifler gelmesine rağmen, bu tekliflere nezaketen teşekkür ederek kabul etmedigi edinilen bilgiler arasındadır.

MİLLETVEKİLLİĞİ VE BAKANLIK BEKLEDİ

Ankara’dan edinilen kulis bilgilerine göre, Ferudun Cevahiroğlu, yıllardır Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ a büyük bir sadakatle bağlı kalmış, 16 yıldır hiç isyan etmemiş, fakat buna karşılık yıllarca birlikte çalıştığı Ak Parti’ den ve hükümetlerinden kamusal alanda yetki veya milletvekilliği veyahut bakanlık gibi görevler beklemesine rağmen bu talepler yerine gelmemiştir. Yıllarca yedek kulübesinde bekletilen Ferudun Cevahiroğlu, son zamanlarda hükümetin yaptığı bazı yanlışları, özellikle ekonomiyle ilgili dile getirmeye başlamış, bunlar da dikkate alınmamış, en son olarak memleketi Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketi ve sonrasında hükümetin bölgedeki yetersizliği bardağı taşıran son damlalar olmuştur.

ÜLKEMİZDE İKTİDAR DEĞİŞİKLİĞİ ŞART OLMUŞTUR.

Ankara’dan edinilen kulis bilgilerine ve Ferudun Cevahiroğlu’ nun yakın çevresindeki çalışma arkadaşlarından edinilen bilgilere göre, Ferudun Cevahiroğlu’nun, Ak parti ile kesin olarak yollarını ayırdığını, artık ülkede Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde, bir iktidar değişikliği şart ve elzem olduğunu, ülkenin 81 ilindeki teşkilatları ve Türkiye genelinde Sanayi Ve Ticaret Konfederasyonu ( SANKON) ve Gençlik ve Spor Konfederasyonu ( GESKON) üyeleri ile bu iktidar değişikliğine öncülük edeceğini dillendirdiği dile getiriliyor.

 

FERUDUN CEVAHİROĞLU KİMDİR ?

1979 yılında memleketi Kahramanmaraş’ın merkeze bağlı Kavlaklı Kasabası’nda tarımla uğraşan ,pamuk,buğday,mısır,kırmızı biber yetiştiriciliği yapan,varlıklı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Ferudun Cevahiroğlu, Kahramanmaraş Kavlaklı İlköğretim Okulu’ndan 1990-1991 Eğitim ve Öğretim yılında mezun olmuştur. Ortaokul ve Lise eğitimini Kahramanmaraş Anadolu İmam-Hatip Lisesinde 1998 yılında tamamlamıştır.

Ferudun Cevahiroğlu, 1998-1999 Eğitim ve Öğretim döneminde yüksek öğrenim hayatına başlamıştır.

K.K.T.C.Üniversitelerin’ den Girne de bulunan Amerikan Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü PR. (İngilizce) bölümünde eğitim hayatına Başlamış tir ve bu Üniversite de Eğitimine devam etmektedir

Ferudun Cevahiroglu 2015 ve 2016 eğitim ve öğretim döneminde K.K.T.C Lefkoşa ‘ da bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümünde ikinci üniversite Eğitim hayatına başlamıştir ve bu üniversitede eğitimine devam etmektedir.

Ferudun Cevahiroğlu, İngilizce ve Arapça yabancı dillerini bilmektedir.

Ferudun Cevahiroğlu, Merkezi Lefkoşe de bulunan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bütün Üniversitelerinde örgütlü olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ögrenci Birliği’nin 2003-2007 yılları arasında Genel Başkanlığını yapmıştır. Bu zaman zarfı içerisinde ve daha sonraki yıllarda K.K.T.C. Kurucu Cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş, K.K.T.C. 2. Cumhurbaşkanı Sayın Mehmet Ali Talat , K.K.T.C 3. Cumhurbaşkanı Sayın Dr. Derviş Eroğlu ile yakın çalışma içerisinde olmuştur.

Ferudun Cevahiroğlu, 2007 yılında Ankara’ya gelerek 14.06.2007 tarihinde Gençlik ve Spor Konfederasyonu 1. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkanlığa seçilerek (26 yaşında) Türkiye’de Cumhuriyet tarihinin gelmiş geçmiş en genç Konfederasyon Genel Başkanı ünvanına sahip olmuştur Ferudun Cevahiroglu, Kuruluşun 5 dönem de yapılan Olağan Genel Kurulların da ,oyların tamamını alarak oybirliği ile genel başkanlığa seçilmiştir ve bu görevine halen devam etmektedir.

Ferudun Cevahiroğlu, 18.08.2019 tarihinde SANKON Kuruluşu’ nun Olağanüstü Genel Kurulu’nda, oybirliği ile SANKON Genel Başkanlığı’na seçilmiştir. Ferudun Cevahiroğlu, SANKON Genel Başkanı sıfatıyla , Türkiye ile Dünya Devletleri arasında, ekonomik ve ticari ilişkilere katkı sağlamak am

Copyright © 2020 istanbuldemeci.com - Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.