İstanbul Haberleri

“İki Gözüm Ahmet” filmi Avrupa sinemalarında gösterimde

“İki Gözüm Ahmet” filmi Avrupa sinemalarında gösterimde
198 views
10 Ekim 2020 - 14:05

Türkiye de mahkemelik olan “İki Gözüm Ahmet” filmi Türkiye’den önce Avrupa sinemalarında vizyona girdi. Film Avrupa sinemalarının ardından yakın zamanda da Türkiye’de vizyona girecek ve beyazperde üzerinde vizyona giren ilk Ahmet Kaya filmi olacak.

Ahmet Kaya’nın yaşamından kesitler sunan film, sanatçının yaşam mücadelesini, barışçıl ve bütünleştirici yönünü ve de ana dilinden vazgeçmemesini konu alıyor. Film, yıllar önce MGD gecesinde yaşanılanları, Ahmet Kaya’nın haksız linçe maruz kalmasını da gözler önüne serecek.

X Yapım tarafından çekilen ve yapımcılığını Ömer Demiral, Eşref Bukan ve Arafat Şavata’nın yaptığı filmin yönetmenliğini Gani Rüzgar Şavata ile Hakan Gürtop üstlendi.

Başrolleri Özgür Tüzer, Aleyna Solaker, Serdar Orçin, Metin Yıldız, Ruhi Sarı, Yelda Reynaud ile Ekin Aktaş’ın paylaştığı “İki Gözüm Ahmet” özellikle yıllar önce Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) gecesinde yaşanan tüm olayları ve perde arkasını beyazperdeye taşıyor.

Film 8 Ekim de Avrupa da gösterime girdi.

Copyright © 2020 istanbuldemeci.com - Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.