İstanbul Haberleri

Kabine Toplantısı başladı!

Kabine Toplantısı başladı!
193 views
17 Kasım 2020 - 14:42

Haber:Özlem Aslantürk 

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde toplanan Bakanlar Kurulu, Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen kısıtlama önerilerini değerlendirecek.

Son dakika bilgisine göre Kabine toplantısı başladı. Toplantı sonrası Başkan Erdoğan, ulusa sesleniş konuşması yapacak. 

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü ise konuk olduğu programda; özellikle restoran ve kafelerde salgın yokmuş gibi hayatın devam ettiğini vurgularken işi olmayanın sokağa çıkmaması gerektiğini, toplu taşıma kullanmaması gerektiğini aktardı. 

“Restoran ve kafelerde hayat hastalık yokmuş gibi devam ediyor. Aynı şekilde AVM’ler de çok büyük risk taşıyor. Restoran ve kafelerde yeme içme olduğu için maske takamıyorsunuz bu da büyük risk teşkil ediyor. Aynı masada birlikte yemek yiyorsanız hastalığın bulaşma şansının en yüksek olduğu yerler arasında restoran ve kafeler yer alıyor. Kıraathaneler de hastalık konusunda büyük sorun teşkil ediyor. Kıraathaneler, kahveler de virüsün bulaşmasında büyük risk taşıyor.”

Copyright © 2020 istanbuldemeci.com - Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.