İstanbul Haberleri

Karaköprü’de hizmet bahane vergi şahane

Karaköprü’de hizmet bahane vergi şahane
143 views
06 Kasım 2020 - 9:13

Karaköprü belediyesi, ilçe genelinde gözle görülür hizmetlerin birçoğunu yapmazken, vergi konusunda ise vatandaşları uyararak zamanında ödemelerini istiyor. Vatandaşlar, belediyenin öncelikli görevinin hizmet olması gerektiğini söylediler.
Karaköprü Belediyesi emlak, ilan, reklam, çevre ve temizlik vergisi borcu bulunan vatandaşlara ikinci taksitin son ödeme gününün 30 Kasım olduğu konusunda uyarıda bulundu.
Karaköprü Belediyesi bir açıklama yayımlayarak vergi borcu olan mükelleflerin borçlarının 2. taksitinin ödemeleri için son günün 30 Kasım Pazartesi günü olduğu konusunda uyarıda bulunurken öte yandan ilçede yaşayan vatandaşlar ise yetersiz belediye hizmetlerinden yana şikâyetlerini dile getirdiler.
“Belediyenin öncelikli görevleri arasında vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak hizmetler yapması gerekiyor. Vergiyi hatırlatmak en son görevi olmalı” diyen Karaköprü’lü Vatandaşlar, belediyenin ilçeye hizmet konusunda sınıfta kaldığının altını çizdiler.
Belediyenin asıl görevinin vergi toplamak olmadığını söyleyen Vatandaşlar, Whatsapp hattımızdan görüşlerini dile getirerek; “Nihat Çiftçi sonrasında Karaköprü belediyesi adeta durağan bir zaman dilimine girdi.
Hizmetler durdu, projeler ilerlemedi, sanki Karaköprü ilçesinde hiçbir sorun kalmamış gibi bir durum oluştu. Bu durum biz Karaköprü’lü vatandaşları oldukça üzüyor. Şehrin en seçkin ilçesi olan ve ilginin her geçen gün artarak devam ettiği Karaköprü’de belediye hizmetleri diye bir şey kalmadı.
Temizlik çalışmaları zaten olması gereken seviyede, bize göre belediye kapatılıp yerine sıradan bir hizmet müdürlüğü veya büyükşehir belediyesine bağlı bir Karaköprü hizmet birimi kurulmalı. Çünkü mevcut belediye hizmet etmeyi bırakmış, vatandaşlara sadece vergilerini ve tabiri yerinde ise alacaklarını biran önce ödemelerini istiyor. Bir an önce belediye asli görevini bilerek ona göre hizmet etmeye başlamalı.” şeklinde konuştular.

Copyright © 2020 istanbuldemeci.com - Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.