İstanbul Haberleri

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kartal Operasyonu’nu başlattı

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kartal Operasyonu’nu başlattı
246 views
14 Haziran 2020 - 22:02

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kartal Operasyonu’nu başlattı. “Uçaklarımız teröristlerin inlerini başlarına yıkıyor.” açıklaması yapıldı.
Milli Savunma Bakanlığının Twitter adresinden yapılan açıklamada, Pençe-Kartal Operasyonu’nun başladığı belirtildi.

Açıklalamada, “Uçaklarımız teröristlerin inlerini başlarına yıkıyor.” denildi.

TRT Haber muhabiri Hamdullah Avcı operasyona dair detayları paylaştı.

Avcı’nın aktardığı bilgilere göre, Pençe Operasyonları 27 Mayıs 2019’da başlamıştı. Pençe-1 Operasyonu Hakurk bölgesine yönelik başlatılmıştı ve terör hedefleri önce havadan vurulmuş, ardından da helikopterlerle komandolar bölgeye bırakılmıştı. Tarihler 12 Temmuz 2019’u gösterdiğinde Pençe-2 ve Haftanin ve Sinat bölgesine yönelik Pençe-3 Operasyonu başlatılmıştı .

Çok sayıda F-16 Irak’ın kuzeyindeki terör hedeflerini vuruyor

Bu gece Diyarbakır’da yoğun bir F-16 trafiği yaşandı. Edinilen bilgilere göre farklı illerden de F-16’lar operasyona iştirak etti. Çok sayıda F-16 Irak’ın kuzeyindeki terör hedeflerini vurmak için havalandı.

Milli Savunma Bakanlığı, F-16’lar havalandıktan 1 saat sonra operasyonun başladığını duyurdu.

Edinilen bilgilere göre, Mahmur çevresi yoğun bir şekilde vuruldu. Teröristlerin yoğun yuvalandığı noktalar F-16’lar ile yoğun bombardımana tutuldu.

KAYNAK:TRT HABER

Copyright © 2020 istanbuldemeci.com - Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.