İstanbul Haberleri

MSB: PKK’lıların yanında Güney Kıbrıs Rum Yönetimi korgenerali var

MSB: PKK’lıların yanında Güney Kıbrıs Rum Yönetimi korgenerali var
183 views
16 Ekim 2020 - 13:41

Milli Savunma Bakanlığı, Ermenistan’daki PKK’lılarla ilgili, “PKK’lıların yanında Güney Kıbrıs Rum Yönetimi korgenerali de var” açıklamasını yaptı.

Milli Savunma Bakanlığından haftalık bilgilendirme açıklaması yapıldı. 

Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırılarının savaş insanlık suçu olduğunun belirtildiği açıklamada şöyle denildi:

“Hedef gözetmeyen bu saldırılar esnasında, şu ana kadar 50’ye yakın Azerbaycan’lı sivil hayatını kaybetmiş, 300’e yakın sivil yaralanmış, binlerce ev ve kamu binası kul-lanılamaz hale gelmiştir. Ermenistan, bu saldırılarıyla bir kez daha bölgede barış ve istikrarın önündeki en büyük engel olduğunu göstermiştir.”

“PKK’lıların yanında Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Korgenerali var”

Açıklamada, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nden bir korgeneralin de Ermenistan’daki PKK’lıların yanında olduğu belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

“Diğer yandan, Ermenistan’da PKK /YPG’lilerin varlığına ilave olarak Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin bir Korgeneralinin bölgede olduğu ve Ermeni milisleri, PKK/YPG terör örgütü mensuplarını ve farklı ülkelerden paralı askerleri eğittiği bilgileri mevcuttur.

Bölgede barış ve istikrar için, Ermenistan bu terörist ve paralı askerleri geri göndermeli, saldırılarına ve Azerbaycan topraklarındaki haksız işgaline son vermelidir. Azerbaycan meşru müdafaa hakkı kapsamında, kendi halkını ve toprak bütünlüğünü korumak ve vatan topraklarını Ermeni işgalinden kurtarmak maksadıyla kendi topraklarında başlattığı harekatı başarıyla sürdürmektedir.”

Bakanlığın açıklamasında, Türkiye’nin Azerbaycan’a desteğinin süreceğinin altı çizildi: 

“Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ilişki, gerçek kardeşlik ilişkisidir. Bu kardeşlik bizim için vazgeçilmezdir. Azerbaycan Türkü kardeşlerimizin haklı davasında bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da yanlarında olacağız. 

Öz topraklarını Ermeni işgalinden kurtarırken şehit düşen kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Kaynak:TRT haber

Copyright © 2020 istanbuldemeci.com - Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.