İstanbul Haberleri

Rusya’nın Ukrayna’ya operasyonu… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ilk açıklama

Rusya’nın Ukrayna’ya operasyonu… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ilk açıklama
149 views
24 Şubat 2022 - 12:13

“Askeri harekatı kabul edilemez buluyor, reddediyoruz. Türkiye’nin, Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü korumak için verdiği mücadeleyi desteklediğini, biraz önce görüştüğüm Sayın Zelenskiy’e de ilettim.” dedi.

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı askeri harekata ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar geldi. Harekatı “Kabul edilemez” olarak ifade eden Erdoğan, “Askeri harekatı kabul edilemez buluyor, reddediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Uluslararası Demokratlar Birliği heyetine yaptığı konuşmada, Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı askeri operasyona ilişkin de mesajlar verdi.

Rusya ve Ukrayna’nın bu şekilde karşı karşıya gelmesinden dolayı samimi olarak üzüntü duyuyoruz. Türkiye’nin, Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü korumak için verdiği mücadeleyi desteklediğini, biraz önce görüştüğüm Sayın Zelenskiy’e de ifade ettim.

Copyright © 2020 istanbuldemeci.com - Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.