İstanbul Haberleri

SANKON ŞİRKETLERİ, AVRUPA ÜLKELERİNE 2022 YILINDA 20 MİLYAR DOLAR İHRACATA KATKI SAĞLAYACAK

SANKON ŞİRKETLERİ, AVRUPA ÜLKELERİNE 2022 YILINDA 20 MİLYAR DOLAR İHRACATA KATKI SAĞLAYACAK
128 views
18 Nisan 2022 - 12:48

Sanayiciler iş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkan Yardımcısı iş adamı Uğur Çelebioğlu yapmış olduğu yazılı açıklamasında; 2022 yılında SANKON üyesi şirketlerimiz, Avrupa Birliği’ne üye 27 devlete, 20 milyar dolar ihracat yapmayı hedeflediklerini açıkladı.

Uğur Çelebioğlu, SANKON Yönetim Kurulu adina yapmış olduğu yazılı açıklamasında; SANKON üyesi şirketlerimiz, her sektörde Avrupa Birliği’ne üye ülkelere, 2022 yılında 20 milyar dolar ihracat yapmayı hedeflemektedirler dedi. Uğur Çelebioğlu, SANKON kuruluşu olarak, Türkiye ile Avrupa devletleri arasında ekonomik, ticari, ithalat ve ihracat ilişkilerimize katkı sağlamak amacıyla, SANKON ve Avrupa devletleri Ankara Büyükelçilikleri işbirliği ile iş forumu konferansları yapmayı planladıklarını açıkladı.

SANKON Kuruluşu’nun Avrupa devletlerinde faaliyet gösterdiği ülkeler:

Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda,İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan.

Copyright © 2020 istanbuldemeci.com - Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.