İstanbul Haberleri

Şanlıurfa’da Bir kadın çocuğuyla birlikte acımasızca darp edildi

Şanlıurfa’da Bir kadın çocuğuyla birlikte acımasızca darp edildi
157 views
22 Ekim 2020 - 12:01

Şiddetin adresi bu defa komşular arasında oldu. Çöp meselesi yüzünden çıkan tartışma sonucunda bir araya gelen 7 kardeş, komşularını ve 1 buçuk yaşındaki çocuğunu adeta öldüresiye darp ettiler. Olay anı binada bulunan güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.
Şanlıurfa Eyyübiye ilçesine bağlı sigorta mahallesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda komşuları tarafından darp edilen R.Ç adındaki kadın, dairesinin önüne sürekli olarak komşusu tarafından bırakılan çöpler yüzünden tartışmaya başladılar.
R.Ç’yi kapısının önüne çağıran üst komşuları 7 kardeş birleşerek R.Ç’yi adeta öldüresiye darp etmeye başladılar. Binanın birinci katından başlayarak R.Ç’yi bina ve bir buçuk yaşındaki çocuğunu caddeye kadar darp eden 7 kadın, darp olayına cadde üzerinde de devam ettiler.
Olayı eve geldiğinde öğrenen R.Ç’nin eşi, Ali Ç. Olayı ilk öğrendiğinde eşini ve bir buçuk yaşındaki çocuğunu alarak Balıklıgöl devlet hastanesi acil servisine götürdü. Hastaneden darp raporu alan Ali. Ç. Bina önüne önceden monte ettiği güvenlik kamerası görüntülerini izleyince adeta dehşete düştü. Almış oldu güvenlik kamerası görüntüleriyle ve darp raporuyla birlikte soluğu polis merkezinde aldı. Komşularından şikâyetçi olan Ali. Ç, darp olayını 7 kardeş kadının gerçekleştirdiğini ve darp olayından çok adeta cinayet işlemek istercesine eşinin dövüldüğünü belirterek, darp olayının önceden planlandığını iddia etti.
Aynı kardeşlerin binada ikamet eden diğer komşularını da darp ettiklerini ve bu olayın 7 kardeşin ilk vukuatı olmadığını belirterek şöyle konuştu; “aynı binada ikamet ettiğimiz komşularımız olan kadın her defasında 7 kardeşiyle birlikte binamızda ve caddemizde adeta terör estiriyorlardı.
Binamızda dâhil olmak üzere mahallemizde tartışmadık kimseleri kalmadı. Bu kişiler özellikle çöplerini bizim dairemizin önüne bırakarak adeta tartışma için zemin arıyorlardı. Olayın yaşandığı gün eşimin uyarılarına cevap olarak seni duymuyorum yukarıya gel anlat diye çağırmışlar. Eşim ise gayet sakin bir şekilde uyarmak için kapılarının önüne gittiğinde ise bir anda komşumuz tarafından içeri alınmak isteyerek darp etmeye başlamışlar.
Eşimi içeriye almayı başaramayan kadınlar kendi kapılarının önünde eşimi darp etmeye başlamışlar. Bir buçuk yaşındaki çocuğumla birlikte eşimi darp ederek bina önüne kadar çıkartan kadınlar darp olayına bina önünde de devam ederek eşime zaten sizden binaya kamera taktığınız için bahane arıyorduk seni öldüreceğiz. Şeklinde tehditler savurarak darp olayını devam ettirmişler.
Tehditlerine devam ediyorlar
Olayı duyunca bende hemen soluğu evimde aldım. Eşimi hastaneye götürdüm ve darp raporu aldım. Olayın görüntülerini eve dönüp izledikten sonra kaydederek polis merkezine gidip şikâyetçi oldum. Alınan komşularımız ifadeleri alındıktan sonra serbest kaldılar. Aynı kişiler tehditlerini sürdürüyorlar. Eşim şu anda yatakta ve ayağa kalkacak durumda değil. Aynı zamanda çocuğumda darp nedeniyle korku içerisinde ve psikolojik sorunlar yaşıyor ve sürekli olarak ağlıyor. Aynı şekilde diğer çocuklarım da yaşadıkları korku nedeniyle sürekli olarak uykularından uyanıyorlar.

Kaynak:urfadabugun.com

Copyright © 2020 istanbuldemeci.com - Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.