İstanbul Haberleri

Şanlıurfa’da hazine arazileri yağmalanıyor

Şanlıurfa’da hazine arazileri yağmalanıyor
170 views
03 Kasım 2020 - 10:48

Şanlıurfa Eyyübiye ilçesine bağlı Kadıkendi, (Akabe TOKİ) mahallesinin akabe boğazında yolun sağında ve solunda bulunan araziler adeta yağmalanıyor.
Büyük bir bölümü hazineye ait olan ve birçok vatandaşın ikişer fidan dikerek etrafını tel örgü ve beton duvarlarla çevirdiği hazine arazileri yağmalanmaya devam ediyor. Eyyübiye ilçesine bağlı Kadıkendi, (Akabe TOKİ) mahallesinin akabe boğazında yolun sağında ve solunda bulunan ve hazine bakanlığına ait olan arazilerin kimler tarafından yağmalandığını bilmediklerini söyleyen duyarlı vatandaşlar bu hazine arazilerinin bir an önce yapılan bu yağmalamadan kurtarılması gerektiğini söylediler.
Geçmiş yıllardan bu güne kadar birçok art niyetli insanın akabe boğazında bulunan arazileri kendi arazisiymiş gibi çevrilmesine tepkilerini gösteren vatandaşlar, bu alandaki usulsüz yapılaşmaların olduğu fotoğrafları whatsapp ihbar hattımıza göndererek konu hakkında yetkili mercilerin gerekli çalışmaları başlatmasını istediler.
Hazine arazilerinin kimseye peşkeş çekilemeyeceğini söyleyen Vatandaşlar; “Şanlıurfa sahipsiz bir şehir değil, kimse gelişi güzel bir şekilde hazineye ait olan araziler üzerinde bir hak iddia edemez. Bu alanlara iki ağaç dikilerek burası benim deme hakkına hiç kimse sahip değildir.
Yetkili mercilerin bu alanlardaki hazine arazilerini tespit ederek usulsüz sahiplenmelerin önüne geçmesi gerektiği kanısındayız. Aksi takdirde, böyle devam ederse şayet, bu alanda hazineye ait yeşil alan olarak kullanılması gereken bir arazi kalmayacaktır” şeklinde konuştular.

Copyright © 2020 istanbuldemeci.com - Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.