İstanbul Haberleri

Şanlıurfalı iş adamı İbrahim Şeker, ŞURKAV’ı ziyaret etti

Şanlıurfalı iş adamı İbrahim Şeker, ŞURKAV’ı ziyaret etti
260 views
15 Ekim 2020 - 17:33

Şanlıurfalı işadamı İbrahim ŞEKER memleketinde bulunduğu temaslar kapsamında 30. yılını kutlayan ŞURKAV’ı ziyaret etti. ŞURKAV Genel Sekreteri Sayın Şükrü ÜZÜMCÜ ile görüşerek ŞURKAV’ın faaliyetleri hakkında bilgi alan işadamı İbrahim ŞEKER “özellikle son zamanlarda yaptığı kültür ve sanat alanındaki çalışmalardan dolayı ön plana çıkan ŞURKAV yönetimini ve çalışanlarını kutladığını ve başarılarının devamını dilediğini” ifade etti. Ayrıca ŞURKAV’da 10 yılı aşkın süredir Hüsnü-Hat kursu vermekte olan Urfalı Hattat Mahmut DÖRTBUDAK’ı ziyaret eden işadamı ŞEKER Hattat Mahmut DÖRTBUDAK’a emeklerinden ve yetiştirmiş olduğu talebelerine vermiş olduğu emeklerden dolayı teşekkürlerini ileterek “Hattat Mahmut DÖRTBUDAK’ın ortaya koyduğu eserlerin hem ülkemizde hem de İslam dünyasında Hüsnü-Hat sanatının tanıtılması ve yaşatılması noktasında çok önemli bir yere sahip” olduğunu ifade etti.

Urfalı Hattat Mahmut DÖRTBUDAK işadamı ŞEKER’in ziyaretinden duyduğu memnuniyetini dile getirerek ŞURKAV’ın destekleri ile yılların emek ve gayretinin sonucu olarak yetiştirdiği öğrencilerinin eserlerinden oluşan “Geçmişten Günümüze ŞURKAV’da Hüsnü-Hat Sanatı” isimli kitabını takdim etti.

Copyright © 2020 istanbuldemeci.com - Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.