İstanbul Haberleri

Tehlikeye davetiye çıkartıyor!

Tehlikeye davetiye çıkartıyor!
252 views
24 Aralık 2020 - 10:17

Atatürk Bulvarı üzerinde süs havuzunda bulunan su motoruna ait elektrik aksamının bağlı olduğu pano açık haliyle adeta tehlikeye davetiye çıkartıyor.

Özellikle yaz mevsiminde sıcaktan bunalan çocukların yasak olmasına rağmen neredeyse her fırsatta içerisine girerek serinlemeye çalıştıkları süs havuzlarının devir daim motorlarına elektrik akımı sağlayan panoların son hali duyarlı vatandaşların büyük tepkisine neden oldu.
Vatandaşlar Atatürk Bulvarı üzerinde refüjde bulunan süs havuzlarına elektrik akımı sağlayan panolardaki durumu fotoğraflayarak whatsapp hattımıza gönderdiler. Olası bir elektrik akımında bölgede bulunan vatandaşların can güvenliğinin tehlikede olacağının altını çizen duyarlı vatandaşlar, bölgede bulunan süs havuzlarının bir an önce düzeltilmesi gerektiğini söylediler.
Bölgede otobüs duraklarının yoğun olması ve havuzların bu duraklar yakın olmasının bir anda daha büyük felaketlere yol açabileceğini söyleyen Vatandaşlar; “Açıkta bulunan elektrik panoları adeta tehlikeye davetiye çıkartmış bir şekilde olası bir hatayı bekliyor. Bu alanda otobüs duraklarında bekleyen çok sayıda vatandaşında hayatı tehlike altında, yetkili mercilerin bu sorunu bir an önce çözüme kavuşturmaları gerekmekte.
Aksi halde vebali büyük olan bir olayın yaşanması kaçınılmaz olabilir. Pano kırık ve içerisindeki elektrik aksamları tahrip edilmiş durumda. Refüjde bulunan korkuluk demirlerine engelli vatandaşlar tutunarak yürüyor. Fakat bir elektrik kaçağı bu alanda bulunan tüm vatandaşların hayatlarını riske atıyor. Bir an önce bu havuzlarda ve elektrik panolarında düzenleme yapılaması şart.” şeklinde konuştular.

Haber: İbrahim UYGUR

Copyright © 2020 istanbuldemeci.com - Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.