İstanbul Haberleri

Tügva Yalova sokak hayvanlarını unutmadı.

668 views
31 Mayıs 2020 - 22:49
Tügva Yalova sokak hayvanlarını unutmadı.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemler yüzünden sokaklarda insan azalınca sevimli dostlarımıza bakacak insan da kalmadı. Birçok sokak hayvanı yiyecek bulma sıkıntısı çekmeye başladı. Helede havaların ısındığı bu günlerde yiyecek ve su bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmayan birileri var.

Tügva Yalova sevimli dosyalarımızı unutmadı.

Tügva Yalova il temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz Tügva Yalova il yönetimi olarak sokak hayvanlarına yiyecek ve su temini için adeta bir seferberlik başlattı. İl yönetim kurulu üyeleri ve il temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz mahalle mahalle sokak sokak gezerek sokak hayvanlarına su ve mama dağıttı.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gönüllü bir eğitim Vakfı. Vakıf 2014 yılında kuruldu. Kurulduktan sonra kısa zaman içinde yaptığı gönüllü çalışmalar neticesinde kamu yararına statüsü kazanan Vakıf Eğitim, Spor, Kadın ve Aile, Çalışan Gençlik gibi koordinatörlükler ile ortaokul dan başlayıp üniversite ye kadar tüm gençliğe hizmet ediyor. 10-35 yaş arası tüm gençlerin hamiliğine soyunan Vakıf önemli çalışmaları ile daha şimdiden herkesin beğenisini kazanmış durumda.

Haber: Ali ŞAHAN

Copyright © 2020 istanbuldemeci.com - Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.