İstanbul Haberleri

TÜRKİYE ETİYOPYA İŞ FORMU KONFERASI ANKARA DA GENİŞ KATILIMLI YAPILDI

TÜRKİYE ETİYOPYA İŞ FORMU KONFERASI ANKARA DA GENİŞ KATILIMLI YAPILDI
267 views
30 Mart 2022 - 13:57

Türkiye-Etiyopta İş Formu konferansı Sanayiciler iş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON), Etiyopya Ticaret Odası ve Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği işbirliği ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin de destek ve katkılarıyla Ankara’da özel bir otelde geniş katılımlı olarak yapıldı.

Türkiye-Etiyopta İş Formu Konferansı’nın açılış konuşmasınıTürk şirketleri adına, SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu yapmış olduğu konuşmasında öncelikle, Türkiye-Etiyopya İş Formu Konferansı, her iki ülke ekonomisine katkı sağlamasını diliyorum dedi. Ferudun Cevahiroğlu Türk şirketleri olarak Etiyopya şirketleri ile her sektörde işbirliğine hazırız dedi. Ferudun Cevahiroğlu, Türk şirketleri olarak, Etiyopya Devleti’nin kalkınmasına yönelik projelerde özelikle inşaat, enerji, teknoloji ve sağlık gibi projelerinde görev almaya hazırız dedi.

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Adem Mohamed Mahmud yapmış olduğu konuşmasında; iki ülke arasındaki kültürel ve siyasal ilişkilerimize değinerek, Türkiye-Etiyopya dost ve kardeş ülkelerdir dedi. Büyükelçi Adem Mohamed Mahmud, yapmış olduğu konuşmasında konferansa katılım sağlayan çok sayıda şirketlere Etiyopya devletinin yatırım olanaklarından bahsederek, Türk şirketlerini Etiyopya’ya yatırıma davet etti. Büyükelçi Adem Mohamed Mahmud, iki ülke arasında ekonomik ve ticari ilişkilerimize katkı sağlamak amacıyla SANKON kuruluşuyla yapmış olduğumuz işbirliğinden çok mutluyuz ve bu işbirliğimiz devam edecektir. İnanıyorum ki; SANKON gibi güçlü bir kuruluşun katkılarıyla, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerimiz ve hacimlerimiz daha da güçlenecektir dedi.

Türkiye-Etiyopta İş Formu Konferans’ında SANKON Türkiye’yi her sektörde faaliyet gösteren 400’den fazla üye şirketiyle temsil ederken, Etiyopya Ticaret Odası da çok sayıda şirketleri ile Etiyopya’yı temsil etti. Konferans, Türkiye ve Etiyopya’ya da binlerce şirket tarafından on-line sistem ile izlendi.

Sankon

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Copyright © 2020 istanbuldemeci.com - Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.