İstanbul Haberleri

YEŞİLÇAMIN USTA OYUNCULARI ÖDÜL GECESİNDE BULUŞTU

YEŞİLÇAMIN USTA OYUNCULARI ÖDÜL GECESİNDE BULUŞTU
159 views
17 Ekim 2020 - 10:50

Haber:Serdar Erbekler

SE-SAM’ 34. Yılı ve Türk Sinemasının 106. Yılı olması sebebiyle ‘’Türk sinemasını geçmişten geleceğe taşıyanlar’’ ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonunda gerçekleştirildi.


Geceye Türk Sinemasının efsane oyuncuları Göksel Arsoy, Nuri Alço, SE-SAM başkanı Yılmaz Atadeniz, Yavuz Karakaş, Nevra Serezli, Oktay Kaynarca, Ahmet Kural, Ünlü yönetmen Murat Uygur, Türkiye Golf Sampiyonu Mustafa Bulut , Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan yanı sıra birçok ünlü katıldı.
Demircan kendi ulusal sinemasını kurmak dünya üzerinde sayılı birkaç devlete nasip olmutur.
Yeşilçamın sinema tarihimiz üzerindeki etkisinin altını çizdi.
Ünlü yönetmen Murat Uygur, uyuşturucu ile mücadeleyi ele alan çok güzel bir projeleri olduğunu anlattı. Ünlü sanatçı İdo’nun da konuk oyuncu olduğunu ilk kez Vatanhaberleri’ne açıkladı.

ÖDÜL KAZANAN İSİMLER

Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar ödüllerine bu yıl Abdullah Oğuz, Göksel Arsoy, Hülya Koçyiğit, İbrahim Tatlıses, Perihan Savaş, Murat Cemcir, Ahmet Kural, Aras Bulut İynemli, Nurgül Yeşilçay, Neslihan Atagül, Ali Sunal, Burak Özçivit, Cihat Tamer, Ekrem Çatay, Erhan Yazıcıoğlu, İsmail Kalkan, Oktay Kaynarca, Turgay Tanülkü, Ümit Efekan, Nevra Serezli, Ayşe Kökçü, Ali Yaver, İlker İnanoğlu, Eda Ece, Fatih Aksoy, Meral Çetinkaya, Burcu Kıratlı ve Hüseyin Özşahin değer görüldü.

Copyright © 2020 istanbuldemeci.com - Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.