İstanbul Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 6 muhalefet liderinin toplantısına ilk yorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 6 muhalefet liderinin toplantısına ilk yorum
126 views
16 Şubat 2022 - 12:38

Erdoğan, 6 muhalefet liderinin bir araya geldiği görüşmeyle ilgili ilk kez konuştu. Seçilen 28 Şubat tarihine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bunlar daha çok bir araya gelirler ama bunlardan bir şey çıkmaz.” ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, 6 parti için Cumhur İttifakı’nın kapılarını net bir şekilde kapattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Niye 28 Şubat? Bu da garip.” dedi. Erdoğan, “6 muhalefet partisinden Cumhur İttifakı ile birlikte olmak isteyenlere kapınız açık mı?” sorusuna da “Haşa. Öyle bir şey olur mu?” diye yanıt verdi.

 Erdoğan’ın açıklaması şöyle;

“OLDU OLACAK ONU DA YANINIZA ALIN”

“Bir defa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini bu milletin kendisi getirmiştir. Bunu kabul etmeyenler en başta millet iradesine saygısızlık yapıyor demektir. Tabii bunların bir araya gelmeleri manidar. Niye 28 Şubat? Bu da garip. Öbür taraftan HDP’yi çıldırtıyorlar. Oldu olacak onu da alın yanınıza. Bunlar daha çok bir araya gelirler ama bunlardan bir şey çıkmaz. Biz ise Cumhur İttifakı olarak; AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Büyük Birlik Partisi olarak emin adımlarla kararlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz, devam edeceğiz.

dsg

İleride bu 6 muhalefet partisinden Cumhur İttifakı ile birlikte olmak isteyenlere kapınız açık mı?

“Haşa. Öyle bir şey olur mu? Böyle bir şeye benim kendi tabanım da müsaade etmez.”

 

Copyright © 2020 istanbuldemeci.com - Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.